You are not logged in.

Log in Register

Log in

برای شرکت در کلاس های آموزش آنلاین زبان ابتدا ثبت نام نموده، سپس کلاس مورد نظر را در بخش آموزش آنلاین بیابید.

در دایرکتوریکاربران می توانید استاد زبان، آموزشگاه زبان یا مترجم  مورد نظر خود را بیابید.
پروفایل اساتید زبان، آموزشگاه های زبان و مترجمین 24 ساعت پس از ثبت نامدر دایرکتوری قرار می گیرند.

اساتید کلیه زبان های خارجی می توانند برنامه زمانی خود جهت آموزش آنلاین زبان را پس از ثبت نام و ورود به سایت در لینک Teachers' Timesheet اعلام نمایند تا کلاس مربوطه پس از تایید در لیست کلاسها درج گردد.

چت روم برای ارتباط با اساتید زبان، آموزشگاه های زبان و زبان آموزان 

لطفاً برای ارتباطات بهتر با دیگر اعضاء ثبت نام نمایید.

 

چند کلام با اساتید زبان

 

اگرچه اینترنت و تعداد کاربرهای آن در کشور ما ایران رو به گسترش است ولی اساتید زبان هنوز تمایلی برای کار در اینترنت نشان نمی دهند و تدریس در آموزشگاه، دانشگاه و یا بصورت کلاسهای خصوصی گروهی یا انفرادی را ترجیح می دهند. البته انتخاب آنها تا محترم و بر اساس تجربیات حرفه ای آنها است. معمولاً اساتید زبان این انتخاب خود را با دلایل زیر توضیح می دهند:

 

-    ارتباط حضوری و Face to Face با شاگرد برای یادگیری بسیار بهتر و موثرتر است،

- کار با تخته سیاه و کتاب و قلم بسیار آسانتر و سریعتر از نرم افزارها و کامپیوتر است،

- سرعت اینترنت در ایران آنقدر خوب نیست که بخواهیم کلاس های آنلاین برگزار کنیم، مخصوصاً با چند شاگرد،

- مدیریت، نظارت و کنترل کلاس حضوری آسانتر از کلاس مجازی است و حضور و غیاب شرکت کنندگان دشوار است.

 

ولی برای این دسته از اساتید گرامی باید نکات زیر را یادآور شد:

- افزایش روزافزون تعداد کاربران اینترنت و سرعت بالاتر و امکانات بهتر ارتباطی در شبکه جهانی را نمی توان نادیده گرفت. این تحول در کشور ما هم کاملاً مشهود است. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: "با اجرای برنامه‌های درنظر گرفته شده سرعت اینترنت برای استفاده افراد عادی به حداقل دو مگابایت و در مراکز تجاری به 10 تا 20 مگابایت افزایش می‌یابد."

- در حال حاضر در بسیاری از کشورهای دیگر بخش عمده ای از آموزش از طریق اینترنت صورت می گیرد و آموزش حضوری با تمام مزایایی که دارد به مرور جای خود را به آموزش اینترنتی می دهد. کافی است در گوگل کمی راجع به "آموزش زبان از طریق اسکایپ" چه به فارسی و چه به زبان های دیگر جستجو کنید تا به این واقعیت پی ببرید. در بین صفحات جستجو می توان وبسایتهای خارجی را یافت که به دلیل خلاء سیستم و فرهنگ آموزش اینترنتی در ایران به خود جرات می دهند که آموزش اینترنتی برای ایرانی ها و فارسی زبانان نیز برگزار کنند. در صورتی که همین امکان یعنی آموزش از طریق اسکایپ و غیره برای ما هم کاملاً امکانپذیر است و در بعضی وبسایتهای ایرانی مانند بخش آموزش آنلاین شبکه یادگیری زبان، تلاش شده رابطه بین استاد و شاگرد و برگزاری کلاسها تسهیل شود.

 

- در حال حاضر آموزش آنلاین و یا اینترنتی با نرم افزارهای گوناگونی انجام می شود که از بین اسکایپ و اووو oovoo برای همه در دسترس تر و آسان تر هستند. برنامه های پیشرفته و مخصوص آموزش آنلاین نیز وجود ندارند مانند Adobe Connect که فعلاً ضروری نیست ولی در صورتی که اساتید بخواهند از این برنامه پیشرفته استفاده خواهیم کرد.

نکته قابل توجه در آموزش آنلاین در شبکه یادگیری زبان این است که شبکه یادگیری زبان هیچ محدودیت و مانعی در رابطه بین مدرس و شاگر ایجاد نمی کند و استاد با تشکیل یک کلاس می تواند هر چند ترم یا دوره ای که لازم باشد برای شاگرد یا شاگردان خود برگزار کند. شبکه یادگیری زبان فقط مبلغ مختصری را بابت برگزاری اولین کلاس و برای جذب شاگر دریافت می کند.

 

از همه مهمتر این که شبکه یادگیری زبان فقط یک امکان برای برگزاری کلاس آنلاین نیست. شبکه یادگیری زبان یک جامعه مجازی برای ارتباطات آزاد بین اساتید زبان و زبان آموزان است. به این صورت شما با فعالیت و ارتباط با کاربران و زبان آموزان در این وبسایت می توانید به راحتی کلاسهای خصوصی و نیمه خصوصی نیز بگیرید. ارسال پست و شرکت در تالار گفتگو، مشورت و صحبت با چت آنلاین، ایجاد وبلاگ تخصصی زبان، و غیره امکاناتی هستند که شما می توانید برای برقراری ارتباط با شاگردان خود از آنها سود ببرید. 

Add comment


Security code
Refresh