You are not logged in.

Log in Register

Log in

 

کلاس های آنلاین زبان

 

کلاس آنلاین و مجازی زبان های خارجی شامل زبان آلمانیزبان ارمنیزبان اسپانیایی, زبان انگلیسی, زبان ایتالیایی, زبان چینی, زبان روسی, زبان ژاپنیزبان عربی و زبان فرانسه با برنامه هایی مانند اسکایپ Skype و برنامه های پر کاربرد دیگر، با مشارکت اساتید زبان های خارجی میسر گردیده.

مزایای آموزش آنلاین

چرا استفاده از فضای مجازی برای برنامه های آموزشی ضرورت دارد؟

آموزش آنلاین درس های گوناگون از دوره ابتدایی تا دانشگاه و همچنین زبان های خارجی در نقاط مختلف جهان از محبوبیت زیادی برخوردار شده است. در وبسایتها، مجلات و روزنامه های فارسی زبان هم اکنون عبارت هایی مثل آموزش از راه دور، آموزش آنلاین آموزش مجازی کلاس مجازی و غیره زیاد خوانده و شنیده می شودند ولی این شیوه آموزشی در عمل چندان محبوبیت ندارد که البته برای آن علتهای مختلفی در نظر گرفته می شود. مثلا:

 

محدودیت سرعت اینترنت

بی اعتمادی به فضای مجازی

عدم وجود استانداردها و نظارت بر کیفیت آموزش

عدم سهولت در استفاده از نرم افزارهای ارتباط آنلاین و غیره

 

ولی باید در نظر داشت که علل فوق هر چه که باشند با گذشت زمان کمرنگ خواهند شد و در عوض جای آنها را قابلیتها و مزایای آموزش آنلاین و مجازی خواهد گرفت.

 

با نگاهی به وبسایتهای گوناگون خارجی می توان پیش بینی کرد که:

 

به زودی فضای مجازی به بخش بزرگی از آموزش و پرورش تبدیل خواهد شد.

 

خوب، اساتید گرامی منتظر چه هستید؟ آیا به محیط کلاس واقعی عادت دارید؟ آیا از نظر شما ارتباط رو-در-رو با زبان آموز برای آموزش زبان اهمیت فوق العاده ای دارد؟ آیا کار با نرم افزارها برایتان دشوار و دست و پاگیر است؟ آیا تصور می کنید کلاس آنلاین قابل کنترل و مدیریت نیست؟ ...

 

اشکالاتی که اکثر اساتید به کلاسهای آنلاین وارد می کنند تا حدودی قابل قبول است. ولی به یاد داشته باشید هر چقدر زمان می گذرد از معایب و ضعفهای آموزش مجازی کاسته و بر مزیتها و نقاط قوت آنها افزوده خواهد شد:

 

سرعت اینترنت حتی در کشورهای جهان سوم نیز بطور چشم گیر در حال افزایش است. دیگر دوران اینترنت Dial-Up به سر آمده و حتی اینترنت های پر سرعت 128 و 256 کیلوبیت نیز نظر بسیاری از کاربران را جلب نمی کند.

 

نرم افزارها و برنامه های آموزش آنلاین نیز به اندازه ای توسعه یافته اند که حتی  تعداد و قابلیتهای برنامه های رایگان و قابل دسترس برای همه را نیز به سختی می توان تصور کرد.  اسکایپ، Oovoo از برنامه های ساده و قابل دسترس برای همه هستند. جالب اینجاست که طراحان این دو نرم افزار به کارایی برنامه هایشان برای آموزش آنلاین توجه خاصی دارند و نهایت تلاش خود را به کار گفته اند که بر کارایی محصولاتشان برای استفاده در کلاس های مجازی بی افزایند.

تعداد نرم افزارها و برنامه های قابل استفاده یا مخصوص آموزش مجازی آنقدر زیاد است که به راحتی نمی توان آنها را شمرد ولی در انجمن گفتگوی شبکه یادگیری زبان سعی خواهیم کرد به بررسی معروف ترین و پر کاربردترین آنها خواهیم پرداخت.

 

سرعت و آسانی آموزش در دنیای امروز ما با کمک دنیای الکترونیک دگرگون شده و تدریس درس ها و زبان های گوناگون با عناوینی مثل آموزش اینترنتی، آنلاین، آموزش با اسکایپ، آموزش از راه دور همراه شده که جذابیت آن برای زبان آموزان، دانش آموزان و دانشجویان رشته های مختلف روز به روز بیشتر می شود. اکنون دنیای دیجیتال و اینترنت به اندازه ای گسترش یافته که می توان به شیوه های فوق برای آموزش و یادگیری درست و سودمند تا حد زیادی تکیه و اطمینان کرد.

کلاس های آموزش آنلاین در شبکه یادگیری زبان با استفاده از اسکایپ، ادوبی کانکت، اووو oovoo و امثال آنها تشکیل می شوند. جهت شرکت در کلاس آنلاین زبان های خارجی ابتدا در شبکه یادگیری زبان ثبت نام کنید و سپس کلاس متناسب با سطح خود (بر اساس مهارتهای گفت و شنود، نوشتن و خواندن) را در منوی آموزش آنلاین بیابید. با پر کردن یک فرم کوچک می توانید کلاس مورد نظر خود را رزرو نمایید. حال با توجه به زمان و برنامه ای که در توضیحات اعلام شده شناسه اسکایپ (ID) استاد را به لیست اسکایپ یا برنامه مربوطه اضافه نمایید و در کلاس شرکت کنید.

با توجه به ترافیک و مدت زمانی که صرف رفت و آمد تا آموزشگاه زبان می شود، آموزش آنلاین روز به روز از محبوبیت بیشتری بر خوردار می شود. به اینصورت هم در وقت و هم در انرژی خود صرفه جویی خواهید کرد. مدرس زبان نیز وقت و انرژی کمتری در طی راه صرف می کند و در صورت وجود یک سیستم آموزشی خوب می تواند انگیزه خوبی برای انتقال مطالب درسی و آموزشی باشد.

امکان چت برای آموزش زبان در این شبکه وجود دارد ولی بهتر است از آن فقط برای مشورت و تماس با مدرس زبان استفاده کنید. چت نوشتاری نمی تواند چندان برای تقویت مکالمه موثر باشد. چت نوشتاری کمک شایانی به مکالمه زبان خارجی نمی کند.

لطفاً نظرات خود را در انتهای این صفحه درج نمایید تا مطلب با نظرات شما اصلاح شود.